Nikdo se mně neptal jestli se chci narodit, tak mi teď neříkejte jak mám žít!
Obrácený Zodiac

Obrácený Zodiac

Základní symboly všech duchů zvěrokruhu
Obrácený Zodiac

Obrácený Zodiac

Rozmístění duchů v Kruhu proměn
Jistě většina z vás zná, či viděla film 13 Duchů (Thir13en Ghosts), ale napadlo vás někdy, že to není jen výmysl filmařů, ale že to má kořeny v magickém světě? Ano, je to tak. 13 Duchů vážně existuje, nejsou sice vězněni ve skleněném domě s latinsky popsanými zdmi a nežijí (naštěstí) v našem reálném světě. Kde tedy žijou? Je to 13 nejvýše postavených duchů podsvětí, kde jsou vězněni společně se Satanem a jeho "démony". Podle legend, které praví: Až jednou Satan povstane ze svého vězení (podsvětí) tak 13 Duchů bude stát v čele jeho démonů a stoupenců a nastane Peklo na zemi. To není typ ducha, kterého když uvidíte, není se čeho bát. Ba naopak. Nikdo, kdo neuznává Satana by střet s tímto duchem nepřežil.
V podstatě jde o zástupce obráceného Zvěrokruhu. Personifikují tak nejnižší a nejzvrácenější lidské pudy. Ovšem, klasický Zodiak se skládá z dvanácti částí, stejně jako zde je uvedeno dvanáct základních duchů, jež jsou popsáni níže. Třináctým duchem je takzvaný "přestupní klíč". Jde v podstatě o takového "prince na bílém koni", který dle filmu sloužil jako pojistka v přístroji, využívající sílu celého obráceného Zodiaku. V reálném životě jde o takzvaný "Most proměn". Pro přivolání některého z těchto duchů musí být udána oběť. Tato oběť pak slouží jako třináctý duch a vytváří stabilní most. Stejně tak skrze tuto oběť jde duchy odvolat. Z pohledu víry je třináctý duch osoba, personifikující obráceného Mesiáše, jednoho z padlých andělů, kteří mají přivézt generály Otce lží na tento svět skrze tzv. "Kruh proměn".
Prvorozený syn

Prvorozený syn

Primus filius
Život - Malý Billy Michaels se rád oblékal jako jeho milovaní hrdinové, kovbojové z televize. Ve svých sedmi letech nikdy neposlouchal matku a samotný otec ho nazval "Spratek Billy". Jeho rodiče ho nikdy pořádně nevychovaly a tak si malý Billy dělal co chtěl. Billy se nikdy neomluvil za svou neposlušnost a stejně tak svou matku neuposlechl, že ve hře "Na kovboje a indiány" nemá vystřelovat šíp kolmo do vzduchu.

Smrt - Jak si již můžeme vyvodit z předchozího textu o malém Billym, byl zastřelen šípem přímo do hlavy.

Srovnání - Prvorozený syn zastává v Obráceném zvěrokruhu pozici Berana.
Torzo

Torzo

Truncus
Život - Jimmy "Hráč" Gammbino se nikdy nepoučil ze svých chyb. Náruživý hráč s neuvěřitelným talentem pro vzchopení se. Jeho kamarád Larry "Trojka" vždy Jimmyho varoval, aby neztrácel hlavu. Ale Jimmy jej neposlouchal a tak jednou, když prohrál košili v pokeru s jedním bláznivým chlápkem, vsadil ženu a děti na to, že bude mít lepší karty než jeho protivník. Neměl. Jimmy utekl i s herním vkladem. "Přátelé" jeho protihráče si však Jimmyho našli a rozhodli se z něj udělat exemplární případ. po pravdě několik malých exemplárních případů ... Zabalených do celofánu.

Smrt - Jimmy byl rozporcován a části jeho těla byly zabaleny do celofánu.

Srovnání - Torzo zastává v Obráceném zvěrokruhu pozici Býka.
Spoutaná žena

Spoutaná žena

Horor Pira
Život - Závistivá školačka Susan LeGrow byla královnou ročníku a roztleskávačkou. Dostala stipendium na státní škole, avšak rozhodla se zůstat ve městě a provdat se za svého milovaného Cheta, její lásku ze střední školy. Avšak jejich vztah se změnil v noční můru, když Chat přistihl Susan v rukách jejího spolužáka, Billyho Boba. Chet v záchvatu žárlivosti nebohou Susan uškrtil k smrti. O týden později ji nalezli pohřbenou pod fotbalovým hřištěm.

Smrt - Susan byla uškrcena a pohřbena. Stále má na sobě svůj převlek renesanční šlechtičny z večírku, který probíhal při incidentu její smrti.

Srovnání - Spoutaná žena zastává v Obráceném zvěrokruhu pozici Blížence
Zvadlá milovnic

Zvadlá milovnic

Život - Byla milující matkou a manželkou. Vstřícná, chytrá, každý ji měl rád a ona věnovala veškerý čas své rodině. Její manžel ji nesmírně miloval a děti ji zbožňovaly. Naneštěstí, jelikož její starší dcera vyrostla příliš rychle, přála si, aby její mladší syn zůstal malým navždy. Když se stala ona nehoda, zemřela při záchraně jejích dětí a s myšlenkou na šťastný domov.

Smrt - Jean Kriticos byla upálena. Její polovina těla je navždy poznamenána tímto incidentem.

Srovnání - Zvadlá milovnice zastává v Obráceném zvěrokruhu pozici Raka.
Poutnice (The Pilgrimess)

Poutnice (The Pilgrimess)

Poutnice - velmi starý duch, původně žena obviněná z čarodejnictví, upoutaná do dřevených klád.
Rozhněvaná princezna (The Angry Princess)

Rozhněvaná princezna (The Angry Princess)

Vzteklá princenza - Nahá, od hlavy k patě pokrytá krvavými šrámy a krví. Psychotická krasavice, která nikdy neveřila, že je krásná. Zemřela prostým způsobem, napustila si vanu a podřezala si žíly.
Rozervaný princ (The Torn Prince)

Rozervaný princ (The Torn Prince)

Rozervaný princ - duch puberťáka zemřelého při automobilové nehodě. Zleva vypadající normálně, zprava poněkud abnormálně.
Upálená milenka (The Withered Lover)

Upálená milenka (The Withered Lover)

Chřadnoucí milá - jediný pozitivní duch, Manželka, která zahynula při požáru.
Spoutaná žena (The Bound Woman)

Spoutaná žena (The Bound Woman)

Spoutaná žena se zlomeným vazem - školní krasice Susan, provdavší se za svého spolužáka a okamžitě přistižena při nevěře. Našli ji uškrcenou a pohřbenou na fotbalovém hřišti.
Torzo (The Torso)

Torzo (The Torso)

Torzo - tělo bez rukou, nohou a hlavy.Než přešel do světa duchů, byl hráčem pokeru a prohrál všechno, včetně ženy a dětí.
1

Jak jste objevili tento blog ?

Vyhledávačem (4156 | 27%)
Od kamarádů (3630 | 24%)
Náhodou (3953 | 26%)
Jinak... (3621 | 23%)

LÍBÍ SE VÁM TENTO BLOG ?

Ano (4010 | 27%)
Ujde to (3579 | 24%)
Ne (3594 | 24%)
Život nás požírá, my život utrácíme - kdo z nás bude s tím druhým dříve hotov?
JOSEF ČAPEK
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one