Nikdo se mně neptal jestli se chci narodit, tak mi teď neříkejte jak mám žít!
Fluorit

Fluorit

Fluorit má mnoho barevných variant. Může být čirý, zelený, fialový, oranžový, červený, růžový, nebo jako na obrázku kombinovaných barev a v mnoha odstínech zmiňovaných barev.

Podle toho jakou má barvu také ovlivňuje příslušnou čakru.

Fialový: pomáhá nám v soustředění se při meditaci, zjemňuje oscilaci mozkových buněk a otevírá tak našemu duševnímu úsilí vstup a kontakt s vyšší rovinnou skutečnosti, proto je nazýván kamenem mudrců. Taktéž posiluje naši rozeznávací schopnost. Pomáhá při bolesti hlavy a migréně.

Modrý fluorit: pomáhá jako prevence proti chřipce, nachlazení a pomáhá při chorobách dýchacího ústrojí. Ve stáří spolu s fialovým pomáhá udržet jasný rozum.

Zelený: pomáhá při alergii a astmatu.

Žlutý: tlumí stres a blahodárně působí při žaludečních problémech.

Oranžový: aktivuje funkci sleziny a jater, zmírňuje zánětlivá onemocnění ledvin a močového měchýře (v těchto případech je dobrá i jeho voda)

Červený: aktivuje psychicky oslabenou potenci.

Duhový (použitelný pro všechny čakry): vyrovnává duševní a citový život a uvolňuje napětí. Při prvních příznacích onemocnění přináší tělu úlevu a duši mír.

Vnitřně používaná fluoritová voda pomáhá pročistit celý organismus a zbavuje ho látek, které jej zatěžují. Preventivně zabraňuje tvorbě nádorů. Kloktání této vody zabraňuje vzniku zubního kazu. Pomáhá při cévních chorobách, regeneruje pleť a sliznici, podporuje růst kostí, funkci žláz a trávení. Pomáhá při komplikovaném těhotenství.

Očista: čistíme jej pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody. Nabíjíme jej ve stínu mimo dosah slunečních paprsků nebo v noci za úplňku společně s křišťálem..

Na obrázcích jsou stejné tři druhy fluoritů, (fotografovány v jeden den, za stejných světelných podmínek a ze stejného úhlu) rozdíl je pouze v použité podložce. Všimněte si jak tento drobný detail může změnit barvu kamenů.
17.06.2008 16:18:38
D.Z.

Jak jste objevili tento blog ?

Vyhledávačem (4156 | 27%)
Od kamarádů (3630 | 24%)
Náhodou (3953 | 26%)
Jinak... (3621 | 23%)

LÍBÍ SE VÁM TENTO BLOG ?

Ano (4010 | 27%)
Ujde to (3579 | 24%)
Ne (3594 | 24%)
Život nás požírá, my život utrácíme - kdo z nás bude s tím druhým dříve hotov?
JOSEF ČAPEK
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one