Nikdo se mně neptal jestli se chci narodit, tak mi teď neříkejte jak mám žít!
ACHÁTY

ACHÁTY

Energie: Různé

Planety: Obecně Merkur, Venuše.

Elementy: Různé

Božstva: Asklpios

Síly: Síla, odvaha, dlouhověkost, zahradničení, láska, léčení, ochrana.

Astrologie: Býk, Váhy, Blíženci, Panna.

Čakra: Převážně základní, ohnivý achát i čelní a temenní.

Historie: Archeologické nálezy dokumentují, že acháty byly využívány již od pravěku. Nejdříve na nástroje, později na šperky a ostatní výrobky, které jednak zkrášlovaly interiéry, jednak byly prakticky využitelné, ale také pro okrasu exteriérů. Největší oblibě se těšily ve starověkém Řecku Římě. Jako talisman chránil před morem, jedy, morovými ránami, živelnými pohromami. Zajišťoval dlouhý život a úspěch.Ve starověku zasazený do prstenu nebo přivázán k levé paži zajišťoval přízeň božstev vegetace.

O achátu obecně:

Kresby a barevné mozaiky v achátech symbolizují naši sounáležitost a silné spojení s Matkou Zemí. Prohlubuje a vzbuzuje v nás Fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a chuť žít dál, i přes nějaké předešlé potíže, posiluje uvědomění vlastní identity, pud sebezáchovy, ochraňuje nás před působením nežádoucích vlivů a obdarovává vírou ve vlastní schopnosti. Učí nás správnému vstřícnému jednání vůči ostatním lidem i vůči nepřátelům. Pomáhá při komunikaci a podporuje naši vynalézavost v komunikaci. Podporuje při hledání pravdy, pomáhá přijímat kritiku, nelibé situace i nepříjemné okolnosti.

Bílý achát: Symbol duchovní ochrany, čistoty,rovnováhy i klidu duše. Obvykle je nazýván mírovým achátem. Posiluje vůli při odstraňování škodlivých návyků a mírní agresivitu. Nápomocen může být při léčbě zhoubných nádorů, hlavně kůže, při zánětech. Pro krásu pleti stačí čistit ji achátovou vodou.

Růžový- meruňkový achát: Podporuje těhotenství, chrání plod v těle matky.

Masově hnědý achát: Podporuje toleranci, pochopení pro problémy druhých.

Šedý a okatý achát: Mírní deprese, podporuje zrak.

Pruhovaný achát: Podporuje koncentraci, racionální a logické myšlení.

Achát s dutinou vyplněnou vodou Jsou mocnými talismany v těhotenství. Obecně chrání před zlem, falešnými přáteli, vnášejí klid i mír do bolavé duše.

Pestrý achát chrání před depresí a latergií, přispívá k dobré náladě.

Ohnivých achát v čakře třetího oka a korunní napomáhá během meditace uchovat si duchovní rovnováhu. Díky jeho účinkům neztratíme ze zřetele Matku Zemi. Tiší hněv, vyrovnává nestálou náladu.Posiluje paměť a koncentraci.

Modrá krajka se nosí speciálně pro klid a štěstí. Má moc uklidňovat ve stresových situacích.

Obecně se užívá v rituálech odvahy, síly, dlouhověkosti atd. Je šťastným nástrojem zahradníků a zahrádkářů. Nabité acháty v zahradě můžeme zakopat, aby podpořily růst a hojnost rostlin. Acháty se často využívají v kouzlech lásky, proto také bývá využíván k zahnání nepřejícných myšlenek. Šperky s acháty se darují dětem jako ochrana,zvlášť jedná li se o ochranu proti dětským pádům, kdy by se děti mohly stát bojácnými a nervózními. Je i dárcem pravdy. Tento kámen v ústech tiší žízeň. V rituální magii se do achátu vyrývají muž jedoucí na hadech. Právě tento šperk pomáhal před mnoha uštknutími, bodnutími apod. Kdysi byl považován za největšího ochránce před čarodějnictvím, démony a ďáblem. Dokáží se jím zjistit budoucí trendy, když věštec pozoruje skvrny na achátu.
17.06.2008 16:34:07
D.Z.

Jak jste objevili tento blog ?

Vyhledávačem (4156 | 27%)
Od kamarádů (3630 | 24%)
Náhodou (3953 | 26%)
Jinak... (3621 | 23%)

LÍBÍ SE VÁM TENTO BLOG ?

Ano (4010 | 27%)
Ujde to (3579 | 24%)
Ne (3594 | 24%)
Život nás požírá, my život utrácíme - kdo z nás bude s tím druhým dříve hotov?
JOSEF ČAPEK
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one