Nikdo se mně neptal jestli se chci narodit, tak mi teď neříkejte jak mám žít!

Amulety a Talismany

AMULETY
Původ tohoto slova není stoprocentně znám, ale předpokládá se, že pochází z latinského slova amuletum (oddálit,odsunout). Takže už je vám možná jasné, že amulety jsou předměty výhradně s ochranným účinkem a měl by obsahovat magickou sílu. Amulety uznávali už i v starověkém Eqyptě, kde se například k mumiím přikládaly zlaté, bronzové nebo kamenné amulety, které měly ochraňovat nesmrtelnost zemřelých. Amulety také sloužily k ochraně zdraví a štěstí. Nejrozšířenější a nejmocnější z nich měly podobu skarabea, nalíčeného oka nebo spony bohyně Isis. I vy si můžete vyrobit svůj vlastní ochranný amulet. Postačí vám k tomu obyčejný kamínek nebo něco jiného, co dobře přijímá informace a vydrží nošení. Nejlépe vnímají informace drahé kovy jako třeba zlato, stříbro, bronz, ale také železo. Stejně dobře poslouží i sklo a keramika
Jak nabýt svůj amulet:
1)Potom, co si třeba kamínek přineseš domů, vlož ho pod proudící vodu a při jeho omývání říkej: Smývám z tebe veškeré negativní vlivy, které na tobě ulpěly.
2)Amulet pak otři kouskem hadříku do sucha, vezmi mezi dlaně a zahřívej ho -tím mu dáš svou energii.
3)Při tomto předávání energie vkládáš do amuletu své přání, které by se díky němu mělo uskutečnit. Můžeš na něj buď intenzivně myslet, nebo ho do amuletu prostě pošepte.
4)A teď ti nezbývá nic jiného, než jej nosit stále při sobě a to ve dne v noci.
Nazapomínej!
Během působení by se amuletu neměla dotýkat jiná osoba než ty!
Jen čistý amulet může spolehlivě pracovat a proto ho očisti každý večer od špatných vlivů z okolí a tvého podvědomí.
Amulety, které jsou směřovány na určitá přání, se po jeho splnění odloží nebo naplní jiným přáním.
Před odložením se ale amulet musí znovu vystavit proudu tekoucí vody a přitom bys měl/a říkst : Zbavuji tě tvého úkolu, jsi opět čistý.
Amulet by měl sloužit jen jednomu člověku.
TALISMAN
Talisman je nadruhé straně předmět, který přitahuje dobré nebo špatné záležitosti. Samo slovo talisman pochází z arabského talásim a znamená kouzelný obraz. Dříve jako talismany sloužily různé figurky, drahé kameny nebo dokonce části rytin na papíře. V křesťanském světě to třeba bývaly obrázky svatých. Jako ochranný talisman dříve kojenci dostávali chrastítka se zvonečky, neboť jejich zvuk byl považován za prostředek k zastrašení zlých duchů. Stejně jako u amuletů si i ty můžeš vytvořit vlastní talisman. Můžná jsi si právě ty nesla na těžkou zkoušku z matiky svého oblíbeného plyšáka pro štěstí. Existují i "zaběhnuté" talismany. Třeba taková rybí šupina z vánočního kapra

Jak jste objevili tento blog ?

Vyhledávačem (4156 | 27%)
Od kamarádů (3630 | 24%)
Náhodou (3953 | 26%)
Jinak... (3621 | 23%)

LÍBÍ SE VÁM TENTO BLOG ?

Ano (4010 | 27%)
Ujde to (3579 | 24%)
Ne (3594 | 24%)
Život nás požírá, my život utrácíme - kdo z nás bude s tím druhým dříve hotov?
JOSEF ČAPEK
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one